Комбинирана техника.
Материјалите кои се користат:
Pastell хартија: светло сива боја.
H graphit молив (Derwent)
Watercolour.
Маркери: Letraset PROMARKER
Црна и бела јаглен молив.
Бела гел пенкало.
Греј Stabilo маркер 0,4.
Црното Фабер – Castell пенкало 0,7.
Мека гума за бришење.

Музика: Crimson Fly

maxresdefault

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Ретро кутија за накит
Следна објаваRolls Royce го презентираше новиот Dawn 2016
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ