Британскиот производител на луксузни автомобили го најави својот нов миленик, кабриолет под име „Dawn“, кој на пазарот ќе се појави во 2016.

Директорот на „Ролс Ројс“, Torsten Miler-Etvoes, за овој модел вели дека е преубав кабриолет со име кое ветува свежи прилики секој ден.

12

Кабриолетот е следниот чекор во ренесанснот период на Ројс Рој, кој започна од 2003. Дизајнот е беспрекорен. Контрасните бои, луксузниот ентериер и округлите светла ќе ве потсетат на едно дамнешно време, кога сите улици беа со калдрма.

Како Вам Ви се допаѓа овој убавец?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да нацрташ 3D Red Bull лименка
Следна објаваПознатото дело на Пикасо ги урна сите рекорди во продажба
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ