0

,,Ti.Vedo” (во превод: ,,Те гледам”, од италијански) е стилска ноќна лампа во форма на був. Дело е на дизајнерот Matteo Ugolini, во соработка со брендот Karman кој е специјализиран за производство на светилки и друг вид на внатрешно осветлување. Структурата на лампата е изработена од бела керамика, во пар со двете вградени економични сијалици кои се верна реплика на големите очи на оваа ноќна птица. Покрај практичната примена ноќе, лампата може да има и декоративна намена, поставена како уметнички украс на полиците во текот на денот. Достапна е во две верзии: столна и ѕидна ламба, како и во повеќе различни величини. Претставена беше во рамки на овогодинешниот Саем на мебел во Милано. Би ја имале ли во својот дом?

1

2

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан од 42 метри квадратни
Следна објаваОдлука – Николас Спаркс
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ