01

Кога домот е убав, пријатен и уреден со мера, животот во него е вистинско задоволство. Доколку сте љубители на ентериерите кои се едноставни, смирени и минималистички, тогаш станот кој ви го прикажуваме во продолжение ќе ве инспирира. Располага со површина од 42 метри квадратни, а конципиран е како 1.5-собен станбен простор со кујна. Креиран е отворен план кој ги обединува дневниот престој, трпезаријата и кујната, а распоредот е паметно осмислен и функционален. Бела, пространа и воздушеста – зоната за дружење и социјализација восхитува со префинетоста и внимателно избраните детали, овозможувајќи релаксиран и комфорен амбиент за престој. Просторот е стилизиран со доминација на белата боја, која му дава чист и романтичен призвук, а во комбинација со дрвениот под и кафените плочки во кујната, како и лежерните парчиња мебел и фините украси, постигнат е топол и комфорен изглед на просторот. Спалната соба е мала, но одлично дизајнирана, а нуди многу креативни решенија за складирање и организација. Прошетајте низ собите на ова преубаво станбено гнездо и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

02

03

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвозможете си луксуз на душата на овогодинешниот, 27-ми Саем на книгата 2015
Следна објаваБув – лампа
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ