Cristóbal Pérez García е шпански сликар, роден во Малага, кој работи исклучиво со масло на платно. Во оваа серија негови слики, наречена „Урбани пејсажи”, талентираниот академски сликар сака на реалистичен начин да прикаже секојдневни сцени од големите светски градови, како што се Њујорк, Мадрид, Барселона и др. Во продолжение погледнете некои од неговите дела.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објава"Размени книга, подари љубов"
Следна објаваПристигнува 18. Скопски филмски фестивал!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР