000

Позитано е мало и сликовито приморско гратче кое се извишува на италијанскиот брег Амалфи. Мами воздишки со чудесната архитектура и колоритните фасади на куќите, а имун на неговата живописна убавина не останал ниту фотографот Michael Colombara. Глетка како од најубава разгледница, зар не?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧитачот – Бернхард Шлинк
Следна објаваПролетна идила во 40м2
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ