0

Иако е со релативно скромна површина од 40,6 метри квадратни, овој шармантно уреден стан е совршен животен простор за студент или млада двојка. Поради својата компактна големина би требало да делува тесен и неудобен, но вешто е избегнато ваквото чувство благодарение на наменското уредување на ентериерот. Направен е добар план кој се заснива на отворен распоред, а станот располага со дневен престој, кујна и бања. Креветот е сместен на дрвената платформа извишена во аголот од собата, додека просторот под него е функционално искористен како дел за складирање, со што се заштедува дополнително место во мини домот. На другиот крај од собата се наоѓа малата, но солидно екипирана кујна во која се вградени сите потребни елементи и кујнски апарати. Бањата е пространа речиси колку и кујната, а стилизирана е со дрво и бела боја. Стан кој на прв поглед изгледа малечок, но со добра организација и убаво уреден ентериер може да има многу голем потенцијал. Погледнете ги интересните решенија и инспирирајте се за пролетно освежување и на вашиот животен амбиент.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Позитано
Следна објаваПриказ | Пабло Руиз Пикасо
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ