Вистинскиот дух и идила на швајцарските Алпи може најубаво да се искуси и доживее во некоја од реновираните стари фарми, како што е прекрасната вила ,,Lottie” во туристичкото село Гштад. За време на неодамнешната обнова на внатрешноста на куќата, на нејзината реставрација работел квалитетен тим од современи дизајнери, создавајќи многу удобен ентериер кој е навистина безвременски. Автентичната градба од 1867 година е трансформирана во импресивна алпска резиденција за туристите, а повеќето од оригиналните елементи се задржани и во новиот дизајн. Старите дрвени греди и архитектурата и натаму сведочат за нејзиното богато минато, овозможувајќи им на гостите максимално задоволство и опуштање, со возвишени глетки на планинските пејзажи. Раскошните ткаенини, модерниот мебел, спојот на скулптури и уметност во комбинација со архаичното дрво, природен камен и традиционални карактерстики создаваат комфорен и шик амбиент за престој, каков не може да се сретне на ниедно друго место. Уживајте во глетките!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНе се паметат првите туку вистинските работи
Следна објаваСонливи фотографии | Felicia Simion
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ