Краткото видео насловено “Welcome to Doha” нè носи на спектакуларно патување низ главниот град на Катар, Доха, лоциран на Арапскиот Полуостров. Пустинските терени, гостопримливото население, како и богатиот ноќен живот на Доха ја разгоруваат нашата имагинација и љубопитност за ова место.

Одличниот спој на старото и новото е уште една работа поради која посетата на Доха е уникатно и незаборавно доживување. Авторите на видеото Michael Shainblum и Husaam Maatouk навистина се потрудиле да ни ја доловат културата на ова место со сите свои убавини и особености. Уживајте!

naslovna

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKung hei fat choy | Среќна Кинеска Нова Година
Следна објаваНајслатката фотосесија
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ