По прекрасните фотографии од познати градови во познати пијалоци, овојпат ви го претставуваме проектот наречен Brunch City. Brunch, или закуска помеѓу појадок и ручек што се јаде обично кон пладне, е сè почеста пракса на луѓето низ целиот свет. Илустраторот Bea Crespo и фотографот Andrea G. Portoles направија серија фотографии на кои се прикажани архитектонски пејсажи од познати светски метрополи на храна којашто ги отсликува карактерот и културата на градот. Така, Париз е ставен на кроасан, Њујорк на помфрит, Рим на сладолед итн. Одличен спој на оригинална идеја и уште поубава реализација.

1Атина
2Лондон
3Рим
4Париз
5Брисел
6Берлин
7Маракеш
8Пекинг
9Даблин
10Лисабон
11Барселона
12Њујорк
СПОДЕЛИ
Претходна објаваРомантичен и женствен стан
Следна објаваДа имав повеќе храбрoст, па да ти признaв…
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР