000

Просторот од 60 метри квадратни делува значително поголем и воздушест во овој винтиџ дом, благодарение на добриот распоред и дизајнерските решенија кои го исползуваат секој аспект од скромната површина на ентериерот. Станува збор за романтичен и женствено стилизиран станбен простор, каде розовата боја и кокетните шеби-шик детали внесуваат посебна атмосфера во секоја просторија. Поделен е на две зони – друштвена и интимна, при што во првата умешно се вклопени: дневниот престој, кујната, трпезаријата и ходникот, заедно со орманот за складирање кој е вешто интегриран во целината. Во другата зона, пак, поврзани се спалната соба со гардеробер и бања, со отворен концепт кој овозможува сончевата светлина непречено да циркулира. Станот поседува и катче за работа, искористувајќи го просторот крај прозорецот за функционална мини канцеларија, како и маркантна библиотека поставена во рамки на салонот. Деталите се оние кои му даваат романтичен призвук на ентериерот, а се сочинети од цветни декорации, фини ткаенини со нежни дезени, принтови со пеперутки и кристални елементи. Секое катче има своја намена и карактеристична дамска нота во себе, со розовата елегантна нитка која се провлекува низ секоја соба, во тандем со белата и неутралните тонови. Полн со природна светлина и неодоливи розози допири, овој мини стан е вистинско женско царство – инспирирајте се!

001

002

003

004

005

006

007

008

009

СПОДЕЛИ
Претходна објаваStella McCartney | Принт на леопард и дрвја во неонски бои
Следна објаваBrunch City | Вкусни градови
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ