Прејадувањето за време на празниците влијае штетно не само на телото, туку и на кожата на лицето. Чистењето на организмот после богатата празнична трпеза ќе ви ја врати енергијата и ќе направи да се чувствувате подобро и поздраво. Придржувајте се кон овие 5 едноставни трикови кои го забрзуваат метаболизмот и веднаш ќе почувствувате разлика.

naslovna

1. Во текот на денот пијте околу 1,5 л вода со малку исцеден лимон.
2. Направете хранлива маска за лице од јогурт, банана и една лажичка мед или маслиново масло.
3. Одете на прошетка– 30 минути се доволни за почеток, а ако имате време, шетајте 1 час. Тоа ќе ви помогне да ја намалите надуеноста.
4. Јадете овошје. Потребни ви се витамини, а најдобар избор се мандарини и портокали бидејќи се полни со витамин Ц.
5. Направете 30 скокови и истовремено кревајте ги рацете над главата, со нозете раширени нанадвор. Ваквите скокови се одлични за циркулацијата.
СПОДЕЛИ
Претходна објава10 фенг шуи совети за 2015
Следна објаваМоден тренд | Капути со широка јака
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ