001

Како и повеќето други места во Австрија, градот Иглс во близина на Инсбрук воодушевува со интересен шарм, кој е комбинација на сликовито опкружување и величенствена архитекура на старите градби и замоци. Токму тој по малку бајковит амбиент кој го опкружува Schlosshotel Igls е она што го прави овој зимски ресорт навистина незаборавно место. Сместен во срцето на преубавата висорамнина на Тиролските Алпи, хотелот е опкружен со паркови и градини, а погоден е за одмори во текот на секое годишно време, иако зимата му дава најубав изглед поради прекрасната снежна покривка. Што се однесува до сместувањето, хотелот се состои од само 18 пространи и елегантни соби и апартмани, покрај луксузниот бутик-апартман, кој има свој приватен пристап до градина и базен. Кога се погодностите во прашање, една од најдобрите е секако терасата со отворен камин и поглед на величенствените планини. Покрај тоа, тука се и елегантниот бар и ресторан, салонот кој е идеален за социјални собири и вечера со капацитет до 25 лица, како и спа центарот, во кој се наоѓаат затворен базен, сауна, парно купатило и соби за масажа. Иако е изграден во далечната 1887 година како приватна резиденција, хотелот и денес изгледа воодушевувачки и е подготвен да ги дочека своите гости од целиот свет, со топол и волшебен амбиент и удобности какви не можат да се видат било каде.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСнежна бајка во домот
Следна објаваМали и убави станови (5.дел)
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ