Изгледајте гламурозно со овој мега-популарен бронзен омбре начин на шминкање, совршен за актуелната сезона.

1

  1. Откако ќе ставите течна пудра на целото лице, со помала четка нанесете руменило во сјајна бронзена боја на горниот дел од образите.
  1. Потоа, со четкичка почнете да нанесувате кафеава крем- сенка по линија на очните капаци со акцент на крајот од окото. Потоа, со прст ставете бронзена сенка на средината на капакот.
  1. По рабовите на горниот и долниот капак на окото нанесете кафеав ајлајнер за да добиете нежен и софистициран изглед. На крај, ставете маскара.
  1. За усните одберете суптилен изглед кој најдобро се постигнува со светло розова боја на кармин, бидејќи акцентот треба да е на очите.

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (10.11 – 15.11)
Следна објаваВо чест на недовршените книги…
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР