По прошетката низ најубавите локации долж Италија, овојпат патуваме до магичните дестинации на романтичната Франција. Од елеганцијата и аристократскиот сјај на градовите, па се’ до кантри идилата со која заведува француската провинција, оваа живописна земја е вистински рај за светските патници.

Во продолжение ви ги претставуваме 21-те чудесни места кои мамат воздишки со сликовитите пејзажи и архаичниот шарм на старите градби. Дел од нив се глобално познати метрополи и туристички локалитети, дел, пак, само локално познати атракции, каде колоритот на оваа идилична земја е во полн блесок. Уживајте во глетките и препуштете се на сонот за прекрасната Франција!

1. Дорман, Марна

01

2. Ремс

02

3. Риквир, Алзас

03

4. Корзика

04

5. Балазик, Рона-Алпи

05

6. Река Сар, Лорен

06

7. Прованса

07

8. Замоците на Лоара

08

9. Живерни

09

10. Монблан
10
11. Париз

11

12. Стразбур

12

13. Мон Сен Мишел

13

14. Бургундија

14

15. Ментон

15

16. Систерон

16

17. Стариот Париз

17

18. Каркасон

18

19. Ница

19

20. Лувр

20

21. Колонж ла Руж

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветот на децата | Karina Kiel
Следна објаваПразничната колекција на H&M
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ