Француското студио со карактеристично име – Say What е виновникот за идејата, реализацијата и изгледот на овие прекрасни чанти и тетратки по порачка на Avalanche Print. Цртежите беа замислени со маркантни геометриски линии, кои се испринтани на секоја чанта или тетратка. Истите, истовремено преку фотосеријата на Pierre-Luc Baron Moreau даваат атмосфера на намирници потребни за книжевно изразување, во книжевна атмосфера. Се сеќавате на листата каде што биравме книжевно студио? Неопходниот дел за тоа ќе го лоцирате во фотографиите, каде дел од колекцијата може да ја погледнете во прилог.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопје Сити Мол го прослави вториот роденден со светско модно и музичко шоу
Следна објаваPhotoshop во реалноста | Фотографски експеримент
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР