Деновиве заврши Миланската модна недела на која стилистите најавија нови идеи за пролет кога станува збор за косата. Се чини дека кај фризурите нема правила. На модните ревии на Fendi, Dolce & Gabbana и Missoni можеше да се видат многу украси, додатоци, пердуви и цвеќиња- совршен спој од елеганција и женственост. Што се однесува до останатите трендови, преовладуваа необавезни фризури: коса зачешлана наназад, патец на страна и лабаво врзани пунџи- сè во знакот на кежуал изглед.

1

2

Fendi

3

4

Missoni

5

Dolce & Gabbana

6

Versace

7

Bottega Veneta

8

Victoria Beckham

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова линија аксесоари на Choupette Lagerfeld
Следна објаваYolan Cris | невестински фустани 2015
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР