12 успешни жени од шоубизнисот и модниот свет беа прогласени за „Новото кралско семејство“ од уредниците на W Magazine. Naomi Campbell, Cara Delevingne, Charlotte Casiraghi, Ellen Page, Kristen Wiig, Kiernan Shipka, Stella McCartney, Carolina Herrera, Joan Rivers, Jaclyn Smith, Anjelica Huston и Kendra Spears за октомврискиот број застанаа пред објективот на Inez van Lamsweerde & Vinoodhu Matadin. Стилист Edward Enninful, шминка и фризура Shay Ashual & Thanos Samaras.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

16

18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскопските знаци низ очите на Салвадор Дали
Следна објаваАлегоријата на долги лажици | Caritas кампања
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР