Секое годишно време си има свои мириси. По топлото лето со слатки и цветни ароми, доаѓа есен. Во сезоната што ни претстои ќе преовладуваат малку повпечатливи мириси. Во продолжение погледнете кои дизајнерски парфеми ќе бидат во тренд во месеците што следат. Можеби е време да одберете нов мирис по кој ќе ве препознаваат.

1

Joe Malone- Wood Sage & Sea Salt

2

Marc Jacobs- Daisy Dream

3

Dolce & Gabbana- Velvet Rose

4Givenchy- Dahlia Divin

5

Estee Lauder- Modern Muse Chic

6

Christian Dior- Elixir Precieux in Ambre

 

7

Creed- Iris Tubereuse

 

8

Yves Saint Laurent- Paris

9

Narciso Rodriguez- Narciso

10

Van Cleef & Arpels- California Reverie Collection Extraordinaire

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдиторијал | Во шумата
Следна објаваОсновните 12 и 1/2 правила за пишување
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ