Кога ќе се спојат старото и новото се добива незаборавен и носталгичен изглед кој нè потсеќа на старите времиња, но и на тоа дека модата секогаш се враќа на своите корени во едно ново руво што соодвествува со модерното време. Денес, ви ги претставуваме најлегендарните фризури од старите филмови кои и ден денес се носат, особено за посебни прилики, како што е црвениот тепих.

Шик локни од 40-тите (Rita Hayworth/ Lea Seydoux)

1

Волуменозни фризури од 50-тите (Brigitte Bardot/ Zooey Deschanel)

2

Волуменозни фризури со природен изглед од 60-те (Jane Fonda/ Blake Lively)

3

Деликатни и формални фризури од 60-тите (Audrey Hepburn/ Diane Kruger)

4

Шишки од 70-тите (Jane Birkin/ Suki Waterhouse)

5

Гламур и екстравагантност од 80-тите (Madonna/ Katy Perry)

6

Враќање кон природниот изглед од 90-тите (Julia Roberts/ Beyonce Knowles)

7

Пеглана права коса на 21-от век (Jennifer Aniston/ Elle Fanning)

8

Новата ера го носи “омбре” трендот (Amber Le Bon/ Poppy Delevingne)

9

Враќање кон корените: плетенки (Jemima Kirke/ Emma Stone)

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКоси од розева волница
Следна објаваАнимација | Место од хартија број 11
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ