1

Во резерватот Саби Сенд во Јужна Африка, место каде звуците од дивината и магичните зајдисонца се спојот кој неодоливо мами на уживање, отворено е елитно сафари одморалиште за светските патници. Посетителите на комплексот Lion Sands Game Reserve можат самите да изберат каде ќе го минат својот одмор – во раскошна вила со 5 ѕвездички и ексклузивни погодности, или, пак, во автентична куќичка на дрво. Одмаралиштето се состои од 5 вили со големи дневни соби и излез на прекрасни тераси, базени и спа салони, како и три спектакуларни куќички на дрво со волшебни видици на пејзажите во опкружувањето. Куќичките располагаат со тераси кои откриваат чудесен поглед на природата и дивите животни кои слободно се движат во околината, како и романтични кревети со балдахин за сон по ѕвезденото небо на Јужна Африка. Дење на гостите им се нуди сафари излет во срцето на саваната, а навечер одмор со залезот на сонцето кој го одзема здивот. Вистински рај за сетилата – уживајте во глетките!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУспешен старт на кампањата „Затоа што сите веруваме” на Oxette и Борка
Следна објаваШекспир во 3 чина | Mya Gosling
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ