Автомобилот кој се смета за британската икона од ’60 тите сеуште воодушевува по улиците. Mini Morris се појавува во интересни бои, впечатливи дизајни и урнебесно екстремни рециклажи. Малиот симпатичен Mini Morris бил дизајниран од страна на BMC како економичен автомобил со две врати. Со тек на времето, го освои светот.

Честите модели можат да се најдат на пазарот од $ 7 000 до $ 40 000. Погледнете неколку модели од овој непобедлив класик кој инспирираше за креација на многу негови модерни “наследници”…

2

3

4

5

6

7

8

9

MINOLTA DIGITAL CAMERA

P90072976

Great Britain BMW Mini Tour

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУрбаните зебри на Ирина Тошева | Lotus Design Store
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (03.11 – 08.11)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ