0009

Сместена во сликовитата англиска провинција, оваа идилична кантри куќа постојано е опкружена со зеленило и живописни глетки. Убавината и раскошот од бои вешто се пресликани и во внатрешноста, која восхитува со топлината, удобноста и гостопримливото чувство, дочекувајќи во амбиент полн со цветни мотиви, весели бои и богати текстили. Смирените тонови, меките ткаенини, старинските парчиња мебел и дрвените допири и даваат рустичен тон и лежерна атмосфера, додека ведрите дезени, свежото цвеќе и слатките колоритни детали ја исполнуваат со живост, внесувајќи ја игривоста на пролетта во секое катче од домот. Блеска со позитивна енергија и оптимизам, задржувајќи го во себе традиционалниот англиски шарм, спакуван во светло и комфорно издание на кое е тешко да одолеете. Уживајте во чудесната англиска идила и поздравете ја пролетта и во вашиот дом! Прекрасна инспирација…

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлатко совршенство | Carte Noire, Париз
Следна објаваФото на денот | Да си играме заедно
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР