p1

Замислете ја најубавата пролетна идила – помислете си на шарениот свет со весели бои, на цветните дворови и ливади, на прекрасното сино небо, на распеаните птици, на сета ведрина и живост која ни ја подарува ова годишно време. Потоа погледнете како таа е внесена во овој чудесен дом – вистинска пролетна фантазија, зар не? Куќата која денес ви ја претставуваме ќе ве воодушеви со магијата на пролетта оживеана насекаде низ домот. Полна е со светлина, свежина и многу слатки детали, кои кокетираат и во ентериерот, и во градината. Изборот на нежни пастелни тонови, цветни дезени и пријатни ткаенини креираат лежерна и идилична атмосфера на која е тешко да одолеете. Флоралните тапети и свежото цвеќе, пак, живописно ги пресликуваат мотивите од природата во внатрешноста, за која е предизвик да пресудите дали поубаво изгледа или мириса. Се’ e во хармоничен тон, уредено со неизмерна љубов и инспирација од пролетната тема. Уживајте и потсетете се зошто ја љубите пролетта!

p2

p3

p4

p5

p6

p7

p8

p9

p10

p11

p12

p13

p14

p15

p16

p17

p18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар
Следна објаваМодна фотографија | Lillian Bassman
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР