Цртеж од 3,2 милиони точки

Во текот на школските денови, за да ја налутиме учителката сите ние ги стававме нашите раце и лице во фотокопирот (ги фотокопиравме) и потоа...

Азбука

Видеото наречено “Азбука 2” е развоен правопис - видео каде што секој карактер визуелно го претставува значењето на самиот збор. Играњето со разни техники...

Rolling In The Deep (Во изведба на деца)

Тие се семејство и единственото нешто што ги исполнува е музиката. Вокал: Angie Vazquez Тапани: Gustavo Vazquez Пиано/Гитара/Бас Гитара: Abelardo Vazquez Феноменални се, мора да ги слушнете...  

Моќта на фантазијата

Можеби сметате дека фантазијата е само за мали деца, но, таа е многу повеќе од „едно малo дете кое си го врзува ќебeто околу...
video

Пост-Апокалиптична илустрација

Прекрасна илустрација за насловната страна на Xabiroi Comic Book Magazine. Многу емоции се внесени во оваа илустрација, ова е подарок за пријателот на креаторот...

Фустани од мапи

Французинката Elisabeth Lecourt со вешто виткање и сечење на хартиени мапи од светот, одредени држави и региони изработува фантастични фустани. Нејзината колекција наречена “Les...

Свет полн со чуда

Животните се многуклеточни хетеротрофни организми, од кои поголем дел минуваат одредени растојанија во потрага по храна, а друг, помал дел, има седентарен начин на...

“Студија на убавината”

“Студија на убавината” изработена од дуото MI-ZO (германскиот фотограф Zoren Gold и јапонскиот графички дизајнер и илустратор Minori Murakami) ја истражува женската убавина низ...

“WAD Берберница”

По повод партнерството меѓу магазинот WAD и германскиот бренд за електрични апарати BRAUN беше промовирана оваа фотосесија наречена “WAD Берберница”, изработена од фотографот Julot...

Модни колачиња

Пет видови колачиња инспирирани од Chanel, Louis Vuitton, Christian Louboutin, Agent Provocateur и Betsey Johnson, дело на Lisa Edsalv и шведскиот фотограф Therese Aldgard....

Volkswagen Cross Coupe

Volkswagen  го претстави новиот концепт на новата генерација на SUV модели. Volkswagen Cross Coupe е подолг од Golf, а помал од Tiguan, новиот модел ќе...
video

Видео кое ќе ве врати во реалноста

Откако ќе го изгледате видеото продолжете да возите брзо за да "импресионирате" девојки, за да стигнете  3 минути побрзо, за да се пофалите со...