Шик лустери за секој стил!

  Овие уникатни модели ќе ви дадат инспирација и можност да размислувате покреативно при декорирање со лустерите и светилките во домот. Лустерите кои ќе ви ги...

Априлската насловна страна на Vogue со Selena Gomez!

Прекрасната и најпратенатa личност на Instagram Selena Gomez, ја краси насловната на американскиот  Vogue за април 2017 година. Фотографското дуо Mert & Marcus ја фотографираа пеачката и глумица во...

Мијалници како уметнички дела!

Користејќи ги само најдобрите материјали, London Basin Company создава уникатни и убави уметнички дела. Секој од нивните порцеланските мијалници е рачно изработен со користење на различни...

Колонијален Amangalla хотел во Galle!

Дали некогаш сте го посетиле Galle во Шри Ланка? Доколку одговорот е не, тогаш топло ви го препорачуваме ова шармантно место. Таму, многу култури оставиле...

Колекција на чанти Louis Vuitton Love Lock!

  Louis Vuitton Love Lock Capsule Collection, дефинитивно е еден од најдобрите начини за одбележување на почетокот на годината ... Како интегрален дел од нивната колекција...
video

Станот на Новак Ѓоковиќ во Мајами!

Повеќемилионскиот дом на тенисерот Новак Ѓоковиќ во Мајами... Неговиот нов стан, се наоѓа во Мајами на последните катови во луксузниот резидентален дел, Eighty Seven Park....

Kaia Gerber е новото лице на Jimmy Choo!

Наследничката на Cindy Crawford, младата Kaia Gerber стана новото заштитно лице на брендот Jimmy Choo, кое досега ги бираше постарите и поискусни модели за потребите на своите...

Нов забавен тренд на маникир!

Средување на ноктите одамна престана да биде досадно и можностите се бројни. Жените на возраст околу 30 - 40 години, кои одат на работа,...

Copenhagen’s Fall 2019 Fashion Show!

Copenhagen’s Fall 2019 Fashion Show, во последните години прераснува во сериозно модно случување, и го добива приматот на нова модна прeстолнина. Се повеќе модни,...

Нов тренд – Холографски фризури!

Сега сме веќе сигурни, дека 2017. ќе биде запаметена во светот на модата, како година на холографскиот тренд. Се почна со холограмските нокти, а...

Држави кои никој не сака да ги посети!

Без оглед на фактот дека денес постојат многу начини за патување, некои земји се уште имаат минимален процент на туристички посети. На пример, ако го...

Пролетните распродажби почнуваат!

Распродажбите можат да бидат големи и убави sверки кои не тераат и тоа малку пари "за секоја случај" што ни останале во новчаникот, да...