Нокти со снегулки

Празниците се на прагот, па најверојатно веќе ја одбравте новогодишната и божиќната тема за вашиот дом. Ја накитивте елката, украсивте прозорците и внесовте празничната...

Оригинални канцелариии во Париз со весели бои!

  WeWork Studio, ја дизајнираше својата нова канцеларија WeWork Champs-Élysées, која се наоѓа во главниот град на Франција ... Бизнис просториите, лоцирани на истата адреса, која...

Пенливо вино со 5 спектакуларни новогодишни вкусови!

Вечерва, за пречекот на Новата година, својот класичен шампањ освежите го со инвентивни дополнителни вкусови. Многу едноставно... Со тревки Додате му на пенливиот пијалок рузмарин или...

Град кој треба да се посети Cádiz -Шпанија!

Cádiz се смета за најстар постојано населен град во Европа. Сега тоа е вистински антички центар, речиси целосно опкружен со вода и е вистинска...

7 нешта кои секоја жена треба да ги знае

Млади супер-девојки и возрасни хероини на вашата ера, ова е за вас. Како што велат, ако воспиташ едно момче, си воспитал човек. Но ако...

СОРАБОТКА на LEVI’S® x JUSTIN TIMBERLAKE ЗА 2018 “FRESH LEAVES”

Levi’s® денес ја најавува соработката со десеткратниот добитник на Греми награда и актер, Џастин Тимберлејк. Заедничката колекција наречена “Fresh Leaves” е модерно видување на...

Фантастичен мобилен микро-дом!

Овој прекрасен микрo дом, може да биде приколка или камп куќа. Креиран е од американската фирма Tiny Heirloom, со прекрасни идеи. Едната надворешна страна...

Ема Стоун во кампања за парфемот на Attrape-Rêves!

  Актерката Ема Стоун е заштитното лице на кампањата за новиот парфем Louis Vuitton Attrape-Rêves. На фотографијата актерката позира со бел фустан во грчки стил на...

Yamamay со заводлива и провокативна колекција!

Италијанскиот бренд за долен веш Yamamay, со нежната романтика и функционалната елеганција, како да ги слуша сите желби и потреби на жените, нагласувајќи ја...

Како да креирате функционален микро двор!

Како да креирате функционален микро двор! Фокусирајте се на бојата и дизајнот Малиот простор бара се да се базира на индивидуалните стилски елементи. Ова додава кохезија...

Уникатни вазни за цвеќе (no-more-bad-hair-days)!

Wig Flower Vase е дело на дизајнерката Tanie da Cruz. Вазната е иронична и разиграна силуета на женска глава во облик на керамичка вазна,...

Венчаници 2019: Zuhair Murad го одбра егзотичниот лотос, симболот на чисто...

Цветните декорации се секогаш популарни кога се во прашање венчаниците, но оваа сезона, Zuhair Murad го одбра егзотичниот лотос, симбол на чисто срце и...

Маски за спиење со очи од култните светски познати портрети!

Како дел од овогодишното меѓународно доделување на наградата од студиото Rijksstudio, графичкиот дизајнер од Белорусија се претстави со - маски за спиење со очи...

Брендот UGG® слави четири децении постоење!

Брендот UGG® слави четири децении со глобалната кампања "UGG: 40 Years". Од бренд кој започна како машки бренд за сурфање во 1978 година и прерасна...

Како да препознаете лажго?

Неминовен факт е дека светот во кој живееме не е идеален, па затоа зошто да не бидеме спремни да се заштитиме од манипулаторите и...

Празнување на Новогодишна ноќ во големите градови низ светот!

  Новогодишната прослава е само една ноќ, ноќ која треба да биде незаборавна. Но, кое е најдоброто место кога часовникот ќе удри полноќ на 31...