Најсмешната фото сесија

Минатиот Петок, за време на викендот на дизајнери кој се одржа во Вилниус, Литванија, фотографот Tadas Černiauskas ја направи една од најлудите фотосесии што...

Мода од цвеќе

Пред извесно време ви ја прикажавме галеријата на Модни додатоци кои се јадат, создадени од фотографот Fulvio Bonavia и изложени во неговата книга “Прашање...

Фото натрапници

Натрапниците во фотографиите секогаш се смешни и интересни без разлика дали се случајни или намерни. Уште позабавни се кога тоа се животинчињата. Ви презентираме...

Десерт фотографија

Фотографирањето храна е предизвик за секој фотограф. Постои нешто фасцинантно во оваа работа, а особено кога станува збор за фотографија на десерти. Ние не...

Малото црно палто од Шанел

Малото црно палто кое ја прослави Коко Шанел беше инспирација за изложбата од 113те фотографии изработени во рок од 6 дена од Карл Лагерфилд,...

Осомничени за соуче(с)ништво | Матуранти IV-11

Директно од срцето на вжештената атмосфера, брканицата по совршен изглед, соодветна локација и музика, отелотворување на гламурот кој во суштина означува прво елегантно случување...

Фотографии за сонувачи

Денес ќе ви покажеме фотографии од португалскиот фотограф Pedro Terrinha. Овој фотограф создава прекрасни магични фотографии, користејќи топли и меки тонови, силни бои и малку фантазија....

Дупла глетка

Близнаците од секогаш биле интересна тема за фотографите. Иако тие се лутат кога ги идентификуваат со нивните браќа и сестри, сепак никој не може...

25 Фотографии со животни уловени во вистинскиот момент

Следува галерија со прекрасни фотографии од животни, кои се уловени во вистинскиот момент. Нема да зборуваме повеќе, туку ќе ве оставиме да уживате во убавината...

Венчавка во стилот на Игрите на гладните

Фасцинирани од суштината на бестселерот на Сузан Колинс, едни од низата емпатични поклоници на книгата и вљубеници во главните карактерни ликови; покрај редицата гаџети...

Проектот: Лижавче

Оваа галерија фотографии е дело на италијанскиот фотограф Massimo Gammacurta. Овој уметник најпрво рачно изработува вкусни лижавчиња во форма на познатите брендови, а потоа...

Внатрешни светови | Елена Визерскаја

Елена Визерскаја или Касандра е фотограф од Украина која живее и работи во Киев. Таа преку фотоманимулација создава прекрасни внатрешни светови кои ги сместува меѓу...

Добредојдовте во Мравкоград

Рускиот фотограф Andrei Pavlov кој работи и живее во Санкт Петербург, користи вистински мравки сместувајќи ги во најразлични секојдневни сцени, за да ја создаде...

Класични фотографии | Павел Титович

Павел Титович е русин кој во 2005 година почнал да зе занимава професионално со црно–бела фотографија. Неговите фотографии се во класичен стил каде се преставени...

Издолжени вратови во ренесанса | Christian Tagliavini

Фотографот Christian Tagliavini создал интересни фотографии, портрети на луѓе со издолжени вратови кои ги сместил во ерата на ренесансата. Покрај фотографирањето тој ја креира...

Надреална фото манипулација | Daria Endresen

Daria Endresen од Норвешка е фотограф која изработува претежно голи фотографии каде самата е и модел. Секоја од сликите има компјутерска дообработка за да...