Облаците – уметност на небото

Дали некогаш сте посакале како дете да уживате гледајќи во облаците, истражувајќи ја нивната форма; да се потсетите на времето кога успевавте да видите...

Познати „мамини синчиња“

Девојки време е да го прифатите фактот дека момците е поврзани со нивните мајки и дека не е толку лошо да се биде „мамин...

Едиторијал | На работ

Футуристички едиторијал „На работ“ со преубавата Martina Dimitrova за магазинот Zinc. Фотограф David Benoliel, пост-продукција Christian Girotto. Шминка и фризура Eliut Tarin и Jennifer...

Заробени во ЗОО | Daniel Zakharov

Зоолошка градина - за децата место за забава и запознавање на многу различни животни, но за нив - тоа е затвор, место во кое...

Баби близначки со стил | Maja Daniels

Maja Daniels, фотограф од Лондон се фокусира на фотографирањето но од поинаку пристап, со посебен акцент на социолошкиот аспект. Малку невообичаено, но таа создава...

Бебе во несекојдневни и креативни ситуации

Emil Nystrom, фотограф од Шведска создава креативна серија на Photoshop фотографии на неговата едно - годишна ќерка, во кои таа за момент учи да...

Photoshop остварување на сон

Instagram корисникот Peeje T, ја има можноста да ужива во друштво на познати личности од калибар на  Jay Z, Kanye West, Beyonce, Drake и...

Визуелно патување во надреален свет | Hannah Chu

Hannah Chu, е фотограф од Филипини која создава визуелно патување придружено со многу емоции. Од осаменост и повлекување до очај и копнеж, секоја фотографија...

Моќни црно – бели фотографии | Benoit Courti

Со љубов кон фотографирањето уште од детството, со кариера како музички композитор зад себе, а од 2010 година професионален фотограф, Ви го претставуваме Benoit...

Во друштво со „кралот“ | Kevin Richardson

Kevin Richardson, зоолог и самоук животински бихевиорист, познат како „The Lion Whisperer“, има оригинален однос со животните кои ги одгледува со години, а станува...

Катарина Ивановска пред објективот на Марменски

Мартин Менковски Марменски ја овековечува убавината, ја пренесува својата креативност и незапирливост преку своите фотографии. Љубител на убави пејсажи, животни, разни спортови; тој ја...

Осамени во океанот и на песочните плажи | Richard Misrach

„На плажа“ е серија фотографии на американскиот фотограф Richard Misrach, чија цел е да не потсети колку сме мали во однос на светот. Misrach...

Страв од непознатото | Tabitha Soren

Tabitha Soren, поранешен дописник на MTV, создава серија фотографии на кои луѓето бегаат од непознати опасности кои ги демнат. „Сакам да ја потенцирам чуствителноста на...

Њујорк + Лондон | Daniella Zalcman

Лондон и Њујорк; два града, фундаментално различни, а сепак толку неверојатно слични. Што се случува кога најфотографираните градови во светот се појавуваат во една...
video

Барајќи се себе | Theron Humphrey

Во животот постојат моменти кога сите ние се прашуваме одредени работи за нашиот живот; што сме постигнале, дали сме задоволни и дали тоа е...

„Старо купувам“ во Кина | Alain Delorme

Возењето велосипед претставува задоволство, најчесто се користи за рекреација, но Alain Delorme ни претставува малку поинаква, но сепак не толку непозната улога на велосипедот....