Неделен хороскоп од 05.09. – 11.09.2016 година!

  ОВЕН Работа - Ќе ве следи одлично расположение на работа во текот на оваа недела. Идеите не ви се лоши, кога станува збор за решавањето...

Хороскоп од 29.08 – 04.09.2016 година!

ОВЕН Работа - Чувствувате голем финансиски притисок, а на работа од вас очекуваат поинакви деловни активности, кои можат да ви донесат многу повеќе пари од...

Хороскоп од 22.08. – 28.08.2016 година!

ОВЕН Работа - Оваа недела, сите деловните планови ви одат од рака, а тоа се рефлектира и на вашата финансиска ситуација. Време беше и на...

Astrology corner: Лошите карактеристики на хороскопските знаци

Да видиме што велат ѕвездите за нашите недостатоци и да се потрудиме да ги поправиме со цел да сме најдобрите можни верзии на себеси. ...

Хороскоп од 15.08 – 21.08.2016 година!

ОВЕН Работа - Оваа недела е иделна за вас, направете и забележите ги на лист хартија новите одлуки, кои се однесуваат на деловниот план -...

Хороскоп од 08.08. – 14.08.2016 година!

ОВЕН Работа - По краткиот одмор, повторно сте во полна форма за работа. За започнување на сопствен бизнис, треба да почекате додека не се исполнат...

Хороскоп од 01.08. – 07.08.2016 година!

ОВЕН Работа - Првата половина од неделата не е многу поволна за вас. Меѓутоа, кон крајот на неделата, се ќе си дојде на свое место....

Хороскоп од 24.07. – 31.07.2016 година!

Овен Работа - Оваа недела ве очекуваат убави и нови моменти на деловен план, иако колегите сметаат дека не сте спремни за додатна работа. Докажете...

Хороскоп од 18.07. – 24.7. 2016 година!

ОВЕН Работа - Можни се мали компликации на работа. Ви советуваме да побарате помош од личност родена во знакoт Бик или Рак. Љубов - Заради минатото...

Хороскоп од 11. 07. – 17.7.2016 година!

  ОВЕН Работа - Не се чувствувате добро кога ќе помислите дека ве чека уште една работна недела а одморот не е ниту на видик. Еден...

Хороскоп од 04.07. – 10.07.2016 година!

  ОВЕН Работа - Се чувствувате конфузно заради моменталната позиција на вашиот владетел Марс, па пресметките можат да бидат погрешни а грешките евидентни. Тоа ќе се...

Хороскоп од 27.06. – 03.07.2016 година!

ОВЕН Дали планирате патување? Ако до сега не сте го направиле тоа, сега е право време. Имате зголемена енергија, треба да ја потрошите. Потрудете се...

Хороскоп од 20.06. – 26.06.2016!

ОВЕН Работа - Превземавте премногу обврски. Понекогаш имате чувство, дека ништо не можете да стигнете да завршите, а тоа води кон стрес и агресивно однесување....

Хороскоп од 13.06. – 19.06.2016 година!

ОВЕН Работа:  "Работата го создала човекот" - токму во оваа речечница ќе се препознаете себе си, бидејќи оваа недела успешно реализиравте повеќе задачи и тоа...

Хороскоп од 06.06. – 12.06.2016 година!

  ОВЕН Работа - На деловен план се е во најдобар ред. Очекувајте деловни понуди и договори во врска со голема заработувачка. Љубов -Заради преголеми обврски на...

Хороскоп од 30.05. – 05.06.2016 година!

  ОВЕН Работа - Им докажавте на колегите и на претпоставените дека сте вредни, храбри и предадени на работата. Спремни сте да одите подалеку, каде другите...