ОВЕН

Работа – Ви недостасува амбиција за да го завршите започнатото.

Љубов – Заљубени сте, а оваа недела доминирате.

Здравје – Немате здравствени проблеми оваа недела.

БИК

Работа – Доколку сте спремни да барате работа, направете го тоа денес. Имате одлична подршка од планетите, кои ви  ветуваат нова шанса во наредните денови.

Љубов – Доколку сте во брак, денес избегнувајте ги недоразбирањата.

Здравје – Намалете со слатките.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Од работа ви е преку глава, одоморот ви е единствено нешто на што се радувате.

Љибов – Заљубени и среќни од било кога порано.

Здравје – Добро се чувствувате.

РАК

Работа –  Одлуката која денес ќе ја донесете, може значително да влијае на текот на вашите деловни активности.

Љубов – Имате неисполнети желби кои ве кочат.

Здравје – Намалете ја нервозта.

ЛАВ

Работа – Ќе имате можност да бидете вклучени во донесувањето на една стратегија, која многу ќе ви значи.

Љубов – Ви се допаѓа да го имате главниот збор во партнерските односи, овој пат на емоционално ниво.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА

Работа – Помирете се со ситуацијата која не можете да ја избегнете.

Љубов – Партнерот не ви посветува доволно внимание.

Здравје – Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа – Ги запоставувате деловните обврски заради семејните обврски и љубовниот живот.

Љубов – Партнерот очекува поддршка, а вие сте секогаш тука за него.

Здравје – Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа – Сега влегувате во ризични ситуации.

Љубов – Ви следи пријатно изненадување, на кое сте спремни подолго време.

Здравје – Лош имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Работа  – Еден колега постојано ви создава проблеми на работа.

Љубов – Ќе сретнете лице од минатото кое не сте го виделе подолго време, а тоа ве интригира.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Очекувајте поголем износ на пари во скоро време.

Љубов – Во љубовта не ви цветаат рози.

Здравје – Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа – Мора да бидете свесни за фактот дека вашиот збор е доволен показател на вашата амбиција.

Љубов – Ќе бидете пријатно изненадени оваа недела.

Здравје – Менувајте ги навиките.

РИБИ

Работа – Ве очекува краток деловен пат оваа недела.

Љубов – Вашиот љубовен живот станува вистинска шпанска серија, интриги, неред и среќен исход.

Здравје – Добро.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастична Chaumet колекција!
Следна објава7 модели на ултимативни фустани на сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР