ОВЕН

Работа -Оваа недела како ништо на не ви оди од рака. Оставате се и размислете во кој правец се движите.

Љубов – Овновите оваа недела ќе ја сретнат старата, никогаш не прежалена љубов од минатото.

Здравје – Можна настинка.

БИК

Работа – Вложениот труд секогаш се исплатува. Не ги очекувавте наградите, но заслужено ги добивате за исцрпувачката работа.

Љубов – Во љубовта повторно добро ви оди, по лошиот период.

Здравје – Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Нови идеи постојано ви пристигаат, но вие не знаете добро да ги наплатите. Тоа што сте добри кон другите, скапо ќе ве чини оваа недела, како и инаку.

Љубов – Партнерот мисли на вас и кога сте со километри далеку, таква подршка ни вие не очекувавте.

Здравје – Повеќе вежбајте.

РАК

Работа – Заштедата засега ви е единствена преокупација. Прашањето е како да се врати старата сума на сметката, при зголемените трошоци. Една личност може да ви помогне во тоа.

Љубов – Немате премногу врме за љубов, бидејќи ве мачат други проблеми..

Здравје – Можни болки во мускулите.

ЛАВ

Работа – Време е да внесете некои промени. Прво кај себе, начин на работа, работа, цел и било што друго да одлучите. Вие треба да ги донесете овие важни одлуки, неделава.

Љубов – За љубов сонувате, но, не ја барате.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Доколку имавте проблеми, сега можете да одморите. Очекувајте подобрување на финансиската состојба.

Љубов – Во љубовта се ви оди добро, буквално, рози ви цветаат!

Здравје – Добро.

ВАГА

Работа – Умеете да работите повеќе работи одеднаш, но тоа ве замара и затоа со нетрпение го чекате одморот.

Љубов – Лесно се заљубувате, таква ви е природата. Но истовремено сте му лути на партнерот за нешто што тој го направил.

Здравје – Одете на фитнес.

ШКОРПИЈА

Работа – Со текот на времето ќе се здобиете со само-дисциплина, која во моментов ја немате. Не се разочарувајте, кога тековните пречки се прашање.

Љубов – Имате одлична можност да се релаксирате на солиден начин.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Не обидувајте се, да се ставите во подредена состојба, заслужувате повеќе од тоа.

Љубов – Заљубени и среќни сте оваа недела.

Здравје – Можна алергија.

ЈАРЕЦ

Работа – Ви се допаѓа да применувате безбедни потези кога станува збор за деловна можност, која овој пат е пред вас.

Љубов – Пред вас се појавува личност од вашето минато, но тоа што можете да и го пружите е само пријателска рака на помирување.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се обидувате да докажете дека сте способни да ја завршите работата, но тоа не ви успева. Одморете оваа недела.

Љубов – Срамежливи, кога станува збор за личноста што ви се допаѓа.

Здравје – Добро.

РИБИ

Работа – Некој постојано се обидува да манипилира со вас. Не се предавајте.

Љубов – Ќе имате повеќе начини љубовен живот да го подобрите.

Здравје – Добро.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАпсолутно најинтересна модна ревија на сезоната!
Следна објаваПлажи на Куба кои ви го одземаат здивот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР