ОВЕН

Работа – Бизнис плановите ви одат од рака оваа недела, што исто така се одразува и на вашата финансиска состојба. Време е и на вас работите да ви тргнат на подобро, што се случува токму сега.

Љубов – Имате поважни проблеми од емотивните, а вашиот партнер нема разбирање. Во љубовта не ви оди најдобро оваа недела.

Здравје – добро.

БИК

Работа – Не очајувајте ако вашите приходи значително се намалија. Овој тренд нема да продолжи во таа насока и не очајувајте поради тековните аспекти кои не ви одат рака под рака.

Љубов – Една личност не престанува во вас да буди нешто посебно и невообичаено, а вие не сте подготвени да реагирате се уште.

Здравје – Болки во грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Бизнис плановите ви одат добро и имате силна желба да продолжите и инвестирате. Бидете внимателни и информирани, но не плашете се да ризикувате. Кој не ризикува, тој не добива.

Љубов – Премногу сте воображени за да ја повикате личноста која ви се допаѓа, сепак вие треба да го направите првиот чекор.

Здравје – Здравјето ви е добро.

РАК

Работа – Не сте одговорни кон своите обврски, така што шефот може да ве прекори. Имате  доволно време некои детали да ги доведете во ред.

Љубов – Имате шанса да се запознаете со исклучително интересна личност на забавата која ја планирате. Ако нешто ве спречи, не очајувајте.

Здравје – Солидно.

ЛАВ

Работа – Вашиот бизнис план тече непречено и свесни сте за своите квалитети, кои можат да ви помогнат да стигнете до повисоки позиции.

Љубов – Партнерот не сака да дели многу работи со вас. Постои очигледна доза на притаеност што може да ве фрли во очај.

Здравје – Зголемени тензии.

ДЕВИЦА

Работа – Не очајувајте, вие немате лош став кога негативните трендови се во полна сила. Што и да се случи, вие знаете дека сте доволно способни да се извлечете..

Љубов – Партнерот го мачат проблеми, а сето тоа влијае на вас. Затоа, одморот и разговорот се најдобро решение.

Здравје – Премногу сте уморни.

ВАГА

Работа – Вашата финансиска ситуација се подобрува од многу страни, а немате многу губитоци. Сè е добро и така треба да биде. Време е за некои нови планови.

Љубов – Се чувствувате одлично во присуство на еден Овен, но дури ни самите не знаете што да направите кога оваа ситуација е во прашање.

Здравје – Вежбајте повеќе.

ШКОРПИЈА

Работа – Се чини дека колегите немаат разбирање за вашата сегашна состојба. Потрудете се да ја поправите ситуацијата во која моментално се наоѓате.

Љубов – Вие сте вљубени, но тоа не го признавате ни пред себе.

Здравје – Повеќе вежбајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Ако работите приватно, имате одлични деловни можности, па користете ги во следниот период.

Љубов – Ако сте осамени не мора да очајувате, затоа што се гледа промената што наскоро ви следи.

Здравје – Срцева аритмија.

ЈАРЕЦ

Работа – Вие работите се, како што ќе ви кажат. Одете на одмор. И по одмор, размислете што навистина сакате од себе и од другите, без разлика дали се тие подредени или супериорни во однос на вас.

Љубов – Вие не сте заинтересирани за емотивниот живот. Вашата љубовна врска повеќе не е филм, сега е шпанска серија.

Здравје – Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа – Бизнис плановите ви одат рака под рака оваа недела, што е потврдено од страна на вашата банкарска сметка. Време е да ги искористите овие поволни околности.

 

Љубов – Партнерот е сè уште тука за вас и е вашата најголема поддршка што и да се случува. Вие сте среќни за тоа.

Здравје – Добро

РИБИ

Работа – Не сте во можност да одберете со кого ќе соработувате, но исто така и со аранжманите што ви се доставуваат. Не очајувајте, бидејќи ви следи одличен период.

Љубов – Зголемените тензии во бракот можат да бидат катастрофални за вас. Обидете се да бидете поотворени кон себе и да ги препознаете слабостите кои треба да ги надминете во наредниот период.

Здравје – Несоница.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнстаграм профил кој ќе ви помогне да изгубите килограми!
Следна објаваЛетни денови во Public Room
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР