Овен

Работа – Сите деловни планови, ви одат од рака оваа недела, како што беше потврдено од страна на балансот на вашата банкарска сметка. Ова е време, да ги искористите предностите на овие поволни околности.

Љубов – На емоционалното поле не ви цветаат рози, но вие не сакате да и се препуштите на депресијата.

Здравје – Можна несоница.

БИК

Работа – Се чини дека вашиот претпоставен нема разбирање за вашата  моменталната ситуација. Очекувајте просперитет, но оваа недела како ништо да ви оди од рака.

Љубов – Вашиот партнер и понатаму е тука за вас и е вашата најголема поддршка за било што да се случува.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Топлото време влијае на вашата продуктивност. Не двоумете се да побарате помош од колегите понекогаш, бидејќи никој не е роден совршен. Вашето време доаѓа.

Љубов – Вашата љубовна врска веќе не е филм, сега е шпанска серија во која веќе не се знае кој што глуми. Најмногу би сакале да се избегате од се, некаде  далеку.

Здравје – Добро се чувствувате.

РАК

Работа – Можеби сепак би требало нешто да промените, затоа што немате повеќе никаква мотивација за работата што во моментов ја работите, без никаква желба.

Љубов – Заљубени сте и среќни и умеете да уживате во тоа. Има ли нешто поубаво од тоа?

Здравје – Спортувајте.

ЛАВ

Работа – Одморот заврши, а сега е време да ги завршите обврските на работа. Не можете да се вратите во полна брзина во која бевте некогаш, без оглед колку се трудите и мачите.

Љубов – Авантури и забави, бидејќи вам не ви треба врска. Се фокусирате на други работи во животот. Љубов не очекувате ни малку, а можеби таа сепак и ќе се случи.

Здравје – Движете се повеќе.

ДЕВИЦА

Работа – Оваа недела ќе имате малку повеќе проблеми на работа, отколку што очекувавте. Гледајте од од оваа ситуација да излезете како победник и извлечете некоја поука.

Љубов – Премногу сте арогантни за да се јавите на лицето што ви се допаѓа, а сепак, вие би требало да го направите првиот чекор. Каков плен, таков sвер. Докажете се.

Здравје – Здравјето ви е добро.

ВАГА

Работа – Еден колега ви помага во сè, но вие секогаш мора да бидете внимателни.. Опуштете се, бидејќи нема лоши намери. Вие не сте навикнати на помош, но сепак ви е пријатно..

Љубов

Сè само си дојде на свое место, како што треба, затоа сега имате можност да уживате во таква емотивна врска. Љубовта ви цвета овие денови.

Здравје- Консумирајте повеќе течности.

ШКОРПИЈА

Работа – Бизнис плановите се одвиваат добро и имате ветер во грбот да тргнете во понатамошни инвестиции. Бидете внимателни и информирани, но не плашете се да ризикувате. Кој не ризикува тој не  добива.

Љубов – Авантурата со едно лице не заврши добро, што ви дава простор да размислите за она што всушност сакате.

Здравје – Можна нервоза и стрес.

СТРЕЛЕЦ

Работа – За секоја напорна работа следи награда, па така ќе биде и овој пат. Сте работеле напорно, а наградените ќе знаат тоа да го ценат. Само така продолжете.

Љубов – Во љубовна врска не ви оди најдобро, бидејќи прсти замеша трето лице кое сака да го уништи се она што сте го граделе долго време.

Здравје – Намалете ги оброците.

ЈАРЕЦ

Работа – Повеќе не знаете со што попрво да се зафатите, бидејќи работата се акумулира, а обврските ги запоставивте. Бавно и стабилно, брзањето и паника нема да реши ништо.

Љубов – Во љубовта со партнерот уживајте и во оваа недела. Како да сте на меден месец. Не поставувајте непотребни прашања.

Здравје – Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа – Ја знаете вашата работа и нема да дозволите помладите колеги да ве учат што треба да работите. Но, овој пат грешите, бидејќи и од младите можете да научите многу. Гледајте на тоа позитивно.

Љубов – Повторно се заљубувате во вашиот партнер, по долго време.
Здравје – Здравјето ви е добро.

РИБИ

Работа – Недостаток на одмор влијае на вас, затоа оставете другите да ја завршат работата, а вие посветете се само на себе. Ништо нема да направите ако само вие се грижите за другите и ако постојано се депресивни.

Љубов

Ништо нема да се случи преку ноќ и вие тоа добро да го знаете. Вие само треба да бидете повеќе трпеливи. Дадете и на другата личност малку време.

Здравје – Повеќе вежбајте.

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 модни комбинации за лето во патики!
Следна објаваСупер здрави намирници кои треба да ги избегнувате на празен желудник!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР