Со ексклузивните Ралев драперии, зебри и венецијанери, до нов модерен дом!

Реномираниот бренд Ралев компани, за две години стана етаблиран бренд кој е неопходен во доменот на уредувањето на ентериерот. Секое семејство е приказна за себе,...

Најубави новогодишни елки украсени со цвеќе!

Цела елка да се украси со цвеќе? - сигурно е последна работа што ни паднала на ум, кога размислуваме за украсувањето на новогодишната елка....

Да sирнеме во новогодишниот каталог на IKEA!

IKEA го претстави својот новогодишен каталог полн со чаши шампањ, прекрасен текстил и зимска идила. Наскоро ни пристигнува постудено време и престој во топлите...

Модерни празнични идеи за украсување на домот!

Зимските слави и новогодишните празници се пред нас. Време е да почнеме со припреми и свечено зимско украсување на домот. Традиционалните ноогодишни Бижиќни украси...

Зимска магија во домот

Празнична идила и славенички амбиент во животниот простор. На календарскиот почеток на зимата, време е да се потсетиме зошто ова доба важи за најмагична сезона...

Празнични и новогодишни декорирани маси за ручек или вечера!

  Новогодишните празници и зимските слави се приближуваат со извонредна брзина. Доколку сте планирале специјални декорации за масата, сега е време да набавите чаршави, свеќници...

Се во едно – маса, кауч и кревет!

Познато е дека жителите во Јапонија имаат многу мал станбен простор за живеење, како и многу мала или никаква изолација, така да кататсу каучот,...

Нова година во виолетово

Оваа зима, додадете допир на модерна романса во вашиот празничен декор, избирајќи ги меките и стилски зимски тонови од палетата: лаванда, сива и виолетова....

Сакате вашиот дом да изгледа гламурозно, зачинете со малку злато!

Златото е моментално жешкиот актуелен тренд, кога станува збор за дизајн на ентериер. Златните акценти во домот се безвременска елеганција. За среќа, постојат некои...

Нова година – празник во домот (2.дел)

На само неколку дена до Нова Година и Божиќ, ја заокружуваме прекрасната празнична инспирација за домот, со која во студениот декември пријатно не изненади...

Нова година – празник во домот (1.дел)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, најдобар начин да ја оживеете славеничката атмосфера е да заборавите на се’ што е лошо, а да...

Zara Home: Празнична колекција 2015

https://www.youtube.com/watch?v=8laiMQZBgXM Празниците се ближат, а новата линија аксесоари од  ZARA Home нуди прекрасна инспирација за украсување на домот. Зимската колекција од популарниот шпански бренд донесува широк...

Нова година во розово

За розовата велат дека не е само боја, туку и став кон животот. Иако не е традиционален избор на боја за новогодишен и божиќен...

Зимски пејзажи во домот

Совршени тапети за идилична атмосфера во животниот простор. Зимата е на прагот, а со неа и удобните вечери поминати пред телевизорот, покрај каминот, или, пак,...

IKEA: Зимска колекција 2015

Волшебна атмосфера во празничниот каталог на познатиот шведски бренд. Домот е најтоплото место за време на зимата и убавите празнични прослави. IKEA ви го претставува својот нов...

Најдобрите лустери и лампи претставени на луксузните саеми за мебел!

Доколку сте во потрага по расветни тела за вашиот дом, ви прикажуваме неколку нови трендови, кои можат да ве упатат кон правиот избор на...