Актерката Gwyneth Paltrow и нејзината компанија Goop соработуваа со брендот CB2 …

Новата линија на мебел и аксесоари лансирана минатиот месец, ги комбинира крем, сивите и розевите тонови со шампањ златни акценти и модерни линии.

Целата колекција е креативна и инспиративна, потсетувајќи не на просториите што ги гледаме со уживање на насловните страници на списанијата за внатрешен дизајн. Со цени кои се движат од 10 долари нагоре, оваа линија е прифатлива, а колку е привлечна заклучете сами.

Мебелот Curvo Pink Velvet го спојува модерниот стил со раскошната плишана навлака, што го прави неверојатно удобен, додека Gwyneth Boucle столицата се одликува по својата модерност и ве мами да се релаксира во неа, по цел ден.

Лулашката за енериер, акцентирана со тегет и бела боја доаѓа како вистински шик додаток во секоја просторија, додека Chelsea приборот за јадење со своите детали, делува неверојатно привлечно, но и погодно за секојдневна употреба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожни јакни кои ќе ги носиме оваа есен!
Следна објаваЗелена витаминска бомба за енергија преку цел ден!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР