Кожните јакни станаа класика и се носат во сите сезони.

Кожени јакни се вистински камелеони и нудат многу повеќе од црн моторџиски изглед.

Што не чека оваа есен кога станува збор за кожните јакни?

Ова се трите најважни трендови кои треба да ги земете во предвид кога купувате нова кожна јакна:

Женствена кожна јакна со појас кој се врзува и ја потенцира вашата половина, а V изрезот на деколтетето е идеален избор за вечерната облека.

Western стил
Откако Dior го претстави Western стилот на модната писта, сите модерни, посакаа една ваква јакна во својата колекција.

Оваа есен по улиците ќе гледаме каубојски чизми, фармерки со висок струк, western кошули и капи, а на ред доаѓа и кожната јакна, во бојата на коњакот.

Кожни јакни со натписи

Натписите на кожните јакни се тренд кој не заминува неколку сезони, а така ќе биде и оваа есен. Впечатливи натписи се cool моден додаток на секоја јакна, а особено оние персонализираните.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖенствен стан инспириран од скандинавскиот комфор!
Следна објаваGwyneth Paltrow претстави сопствена колекција на мебел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР