Новиот Porsche Taycan веќе има 20 000 купувачи

Првиот, чисто електричен, спортски автомобил од Porsche, Taycan стекна големо внимание насекаде низ светот. Возилото нема да биде претставено на јавноста до септември и...

Светска премиера на новиот концепт на SEAT-el-Born

SEAT el-Born ќе се појави првпат пред светските медиуми на Меѓународниот саем на автомобили во Женева 2019 година. SEAT el-Born е концепт автомобил кој...

Новиот 2020 Huracan EVO Spyder!

Со максимална брзина од 325 километри на час, овој автомобил едноставно воодушевува. Пред само еден месец, Ламброгини го претстави 2020 Huracan EVO, напредна верзија на...

Нов Volkswagen T-Roc R, совршена комбинација на перформанси и дизајн

Volkswagen ќе го претстави T-Roc во најмоќната R изведба на Меѓународниот саем на автомобили во Женева. Развиено од Volkswagen R, ова моќно возило располага...

Листа на најскапи автомобили на годината!

Кои се најскапите автомобили во светот и колку чинат тие? Ние направивме листа со десетте најскапи модели на автомобили од целиот свет и тие почнуваат...

BMW претстави приколка за кампување!

  Новиот концепт на BMW за производство на куќа на тркала или приколка, треба да биде музика за очите и ушите на сите кои некогаш биле...

Porsche постигна нов рекорд на испораки

Силна година за штутгартскиот производител на спортски автомобили, Porsche AG испорача  256.255 возила во светот во 2018 година повеќе од кога било досега. Ова претставува...

Новиот Porsche 911

Осмата генерација на иконата: Светска премиера во Лос Анџелес Сензација во Лос Анџелес: Porsche 911 сега влегува во осмата генерација. Новиот 911 ја прослави својата...

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил!

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил, чие производство планира да го започне следната година во Германија. Луксузниот германски автомобилски бренд, кој работи во составот на...

Volvo го претстави 360C – концепт без волан!

  Бројни концепти немаат дури ни волани во своите скици. Volvo 360c е еден од нив. Како што велат од овој познат бренд: "Потребите за индивидуална...

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

Концептот на ŠKODA - Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го понуди првиот поглед на...

Дали некогаш сте виделе поинтересен автомобил?

Ако сте љубител на автомобили, тогаш дефинитивно ќе ви се допадне дизајнот на холандскиот уметник Жак Танге, кој го дизајнираше уникатниот изглед на Renault Twizy. Автомобилот со...