Volkswagen I.D. BUZZ е новиот електричен минибус!

Volkswagen I.D. BUZZ концепт е новиот електричен минибус со автопилот - претставен на NAIAS 2017. Новата електрична ера на мобилности, започнува на North American...

15 предмети кои во зима морате да ги имате во автомобилот!

Надвор е буквално - ледено! Автомобилот ви треба секојдневно, до работа или патување. Во продолжение ви предлагаме 15 предмети кои морате да ги имате...

Uber лансира возила кои самите возат!

Мислевме дека постоењето на автомобили без возачи со години е далеку, но Uber со својата технологија ги престигна Apple, Google, Teslа и сите други. Uber лансира модел на Volvо кој...

Форд Мустанг од лего коцки

За прославата по повод 40 години постоење на Клубот на Форд Мустанг, група од повеќемина ентузијасти и љубители на овој автомобил направија копија на...

Volvo cars и Uber со здружени сили ќе развиваат автономни возила

Шведскиот автомобилски гигант Volvo cars и компанијата Uber, компанија за делење на превоз, ги здружија силите за развој на следанта генерација автономни возила. Двете компании...

Како изгледа најскапиот автомобил на светот?

Maybach Exelero е уникатен спортски автомобил од 2004 година. Направен по порачка на Fulda Tires од германскиот гигант во автомобилската индустрија Maybach-Motorenbau GmbH, дури...

Футуристички летечки автомобил

Летечките автомобили се сеуште еден вид на фантазија за сите нас и гледаме на нив како еден вид на луксузни играчки. Словачката компанија "Aeromobil"...

За сите вљубеници на луксузот -“Rolls Roys Vision” 100

Неодамна во престолнината на Англија беше презентиран најновиот модел на луксузниот бренд "Rolls Royse". Првиот впечаток којшто се добива кога ќе се погледне ова...

Кришум – поглед во идните VOLVO модели

Шведската компанија претстави два концепти на автомобили кои најавуваат нови правци во автомобилската индустрија за помалите автомобили. Двете возила ја претставуваат серијата наречена „40“, преку...

За сите љубители на брзите автомобили

За титулата светски автомобил на годината конкурираат возила кои се продаваат на барем три континенти. Меѓународното жири кое ги избира овие автомобили се состои...

Топ 3 автомобили од изложбата во „Големото јаболко“

За разлика од типичните Детроит и Женева, светските познати компании за производство на автомобили одлучија да ги престават своите миленици во „Големото јаболко“. Изложбата во...

Заводникот Škoda 1000 MBX полни половина век

Без разлика дали сте религиозни или не, сепак кога станува збор за религијата на автомобилите, а посебно нивниот храм - „Салонот во Женева“, тоа...

Поглед на иднината преку очите на Nissan

Првиот впечаток кој Nissan го остави додека ја претставуваше својата визија за иднината, беше на посетителите на саемот во Женева. Како претставник на Nissan...

Најновиот Mercedes AMG – C43 купе претставен во салонот во Женева

Класикот на принципиелноста и воздржаниот стил, Мерцедес, за салонот во Женева припреми кабриолет верзија од „C - класа“, како и спортски „AMG C43 купе...

Најбрзите електрични супер автомобили

Во процесот на значителниот раст на светското население изнаоѓањето на ефективни и одржливи транспортни решенија претставува голем предизвик како за развиените така и за...

Моќта на Јагуар F – тип

Кога еден фотограф ќе се вљуби во „облините“ на еден култен автомобил, тој станува негова муза, негов модел. Модел кој мора да позира, да...