Листа на најскапи автомобили на годината!

Кои се најскапите автомобили во светот и колку чинат тие? Ние направивме листа со десетте најскапи модели на автомобили од целиот свет и тие почнуваат...

BMW претстави приколка за кампување!

  Новиот концепт на BMW за производство на куќа на тркала или приколка, треба да биде музика за очите и ушите на сите кои некогаш биле...

Porsche постигна нов рекорд на испораки

Силна година за штутгартскиот производител на спортски автомобили, Porsche AG испорача  256.255 возила во светот во 2018 година повеќе од кога било досега. Ова претставува...

Новиот Porsche 911

Осмата генерација на иконата: Светска премиера во Лос Анџелес Сензација во Лос Анџелес: Porsche 911 сега влегува во осмата генерација. Новиот 911 ја прослави својата...

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил!

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил, чие производство планира да го започне следната година во Германија. Луксузниот германски автомобилски бренд, кој работи во составот на...

Volvo го претстави 360C – концепт без волан!

  Бројни концепти немаат дури ни волани во своите скици. Volvo 360c е еден од нив. Како што велат од овој познат бренд: "Потребите за индивидуална...

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

Концептот на ŠKODA - Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го понуди првиот поглед на...

Дали некогаш сте виделе поинтересен автомобил?

Ако сте љубител на автомобили, тогаш дефинитивно ќе ви се допадне дизајнот на холандскиот уметник Жак Танге, кој го дизајнираше уникатниот изглед на Renault Twizy. Автомобилот со...

Запознајте ги арапските газели – жени кои возат неверојатно скапи автомобили!

Тие кои тврдат дека жените не знаат да возат, ќе го променат своето мислење по овој текст ... Жените знаат да возат обични автомобили, супер...

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

Историската тркачка патека Goodwood му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival of Speed, настан кој...

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes...

Легендарната трка Pikes Peak Hill Climb се одржува уште од далечната 1916 година, а Volkswagen се впиша во нејзината богата историја. Патеката која важи...

Audi официјално го претстави A1 Sportback

По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback. Од германскиот гигант наведуваат дека овој автомобил е идеален сопатник за урбаниот...

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне следната година. Концептот Mission...

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за...

Volkswagen ќе понуди електрифицирани верзии на сите свои модели

Широката хибридна програма за следниот Golf е почетна точка за сеопфатна електрификација на конвенционалните погони Новиот 48-V благ хибрид е првиот чекор во светот на...

Под висок напон: Прототипот Audi e-tron во Фарадеев кафез

• Широки опции за полнење дома и во движење • Опсег од над 400 километри Производната верзија на прототипот Audi e-tron ја најавува новата ера за...