Најпознати светски музеи за автомобили кои може да ги посетите виртуелно

Ако сте еден од страсните љубители на автомобили, следуваат интересни содржини за вас! Некои од најпознатите светски музеи им дозволија на своите посетители пристап...

Светска премиера на осмата генерација на Volkswagen Golf

Дигитална офанзива. Дисплеите и контролите се комплетно дигитализирани. Хибридна офанзива. Новиот Golf ќе биде првиот Volkswagen кој ќе се појави на...

Освежување на знаменосецот ŠKODA SUPERB

Нов дизајн и нова технологија за ŠKODA SUPERB: три и пол години по лансирањето на третата генерација, знаменосецот на чешкиот бренд е сеопфатно модернизиран....

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид

Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid...

Официјална промоција на новата ŠKODA SCALA

Пред македонските новинари во салонот на ŠKODA, официјално беше претставен новиот член на семејството на ŠKODA – новата SCALA. Овој нов модел на чешкиот производител...

Ново: Tesla robot taxi од 2020 година!

"За една година и три месеци најдоцна, низ улиците ќе возат над еден милион робот такси возила на Тесла" - изјави Илон Маск. Според...

ŠKODA SCALA ја освои најпосакуваната награда „Red Dot“

Дури и пред нејзиното лансирање, ŠKODA SCALA веќе ја доби својата прва награда. Жири составено од околу 40 меѓународни експерти го награди новиот компактен...

Porsche го претстави Cayenne Coupé

Porsche го проширува семејството на Cayenne. Уште едно спортско возило е додадено во третата генерација на овој мошне успешен SUV - Cayenne Coupé. „Coupé ги...

Volkswagen Комерцијални Возила ја претставува електричната мобилност

Нови решенија за одржлива мобилност и транспорт на стоки и луѓе во урбаните региони - Volkswagen Комерцијални возила го претставија електричниот транспорт од иднината....

Новиот Porsche Taycan веќе има 20 000 купувачи

Првиот, чисто електричен, спортски автомобил од Porsche, Taycan стекна големо внимание насекаде низ светот. Возилото нема да биде претставено на јавноста до септември и...

Светска премиера на новиот концепт на SEAT-el-Born

SEAT el-Born ќе се појави првпат пред светските медиуми на Меѓународниот саем на автомобили во Женева 2019 година. SEAT el-Born е концепт автомобил кој...

Новиот 2020 Huracan EVO Spyder!

Со максимална брзина од 325 километри на час, овој автомобил едноставно воодушевува. Пред само еден месец, Ламброгини го претстави 2020 Huracan EVO, напредна верзија на...

Нов Volkswagen T-Roc R, совршена комбинација на перформанси и дизајн

Volkswagen ќе го претстави T-Roc во најмоќната R изведба на Меѓународниот саем на автомобили во Женева. Развиено од Volkswagen R, ова моќно возило располага...

Листа на најскапи автомобили на годината!

Кои се најскапите автомобили во светот и колку чинат тие? Ние направивме листа со десетте најскапи модели на автомобили од целиот свет и тие почнуваат...

BMW претстави приколка за кампување!

  Новиот концепт на BMW за производство на куќа на тркала или приколка, треба да биде музика за очите и ушите на сите кои некогаш биле...

Porsche постигна нов рекорд на испораки

Силна година за штутгартскиот производител на спортски автомобили, Porsche AG испорача  256.255 возила во светот во 2018 година повеќе од кога било досега. Ова претставува...