автори Објавено од Милан Атанасов

Милан Атанасов

903 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

Моден тренд | Ѕвонести ракави

Ѕвонестите ракави се вистински хит оваа сезона. Парчињата облека со ѕвонести ракави се пред се’ женствени, убаво стојат и одлични се и како самостоен...

Бакарно црвена: Хит боја за коса

Природните нијанси владеат мошне долго во светот на модата и убавината, а оваа сезона, на тронот се враќаат  светлите и атрактивни бои. Првиот епитет ,,тренд на...

Мал скандинавски стан [41 м2]

Ви претставуваме симпатично уреден стан со површина од 41 метри квадратни, кој е олицетворение на познатата скандинавска едноставност. Со интересниот распоред и одличниот план...

Празнични хотели

Во екот на новогодишните и божиќните празници, домот не е единственото место кое доживува трансформација. Хотелите ширум светот, независно од климатската зона, културата и...

Куќата на Дедо Мраз

Подгответе се да бидете воодушевени! Празниците се на прагот, а во импресивната куќа која ви ја претставуваме во продолжение, новогодишната и божиќната магија е...

Божиќна магија во Колмар

Доколку сакате да отпатувате и доживеете магијата на новогодишните и божиќните празници во полн сјај, наша топла препорака е да го посетите бајковитиот Колмар. Интимен...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (26.12 – 31.12)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 26.12 до 31.12.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:      28.12.2016 (среда)...

Празнични идеи за домот (5.дел)

На само неколку дена до Нова Година и Божиќ, ја заокружуваме серијата објави за дом со празнична тема. По инспиративните примери кои ви ги прикажавме...

80 идеи за празничен маникир

Свечениот, празничен маникир треба да биде посебен. А за тоа како точно ќе изгледа, одлучувате вие самите. Доколку сакате маникир на тема новогодишни и...

Празнични идеи за домот (4.дел)

Големата природна или вештачка елка, украсените новогодишни венци и црвено-зелената комбинација на бои се декорот кој традиционално се врзува за одбележувањето на престојните празници. Сепак,...

Нокти со снегулки

Празниците се на прагот, па најверојатно веќе ја одбравте новогодишната и божиќната тема за вашиот дом. Ја накитивте елката, украсивте прозорците и внесовте празничната...

Празнични идеи за домот (3.дел)

Има ли нешто поубаво од топол дом кој зрачи со празнично расположение? Студенилото во воздухот надвор, неминовно бара создавање на топло и удобно прибежиште,...