Ви претставуваме симпатично уреден стан со површина од 41 метри квадратни, кој е олицетворение на познатата скандинавска едноставност. Со интересниот распоред и одличниот план на просториите, овој стан е многу повеќе од класична гарсониера. Удобната и пространа дневна соба, малата трпезарија и белата кујна во форма на латиничната буква ,,L’’, сочинуваат една единствена целина во ентериерот, каде доминираат неутралните бои и минималистичките дрвени акценти. Спалната соба, пак, иако функционира како посебен простор, отворена е кон дневниот прeстој, поради што природната светлина напречено циркулира во домот, налик на еднособен стан. Во продолжение, погледнете ги фотографиите и инспирирајте се од убавите идеи кои ги нуди неговиот естетски и практичен дизајн.

СПОДЕЛИ
Претходна објава7 нешта кои секоја жена треба да ги знае
Следна објаваUnicorn Macarons се апсолутен хит!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ