автори Објавено од Ане Китаноска

Ане Китаноска

134 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ

Интересни полици кои можете да ги направите сами

Единствено нешто подобро од уникатна полица е уникатна полица која што самите сте ја направиле. Иако не е лесно да се направи нешто што би...

Фото патување низ Мароко

Мароко е држава со пријатна клима, сончево во текот на целата година и совршено за одмор. Се смета за мултиетничка држава, а најраспространети јазици...

Зошто ја сакаме Италија

Иако е објавено пред 3 години од страна на The Perennial Plate, ова кратко видео не изгубило ниту малку од својата важност. Постојат премногу причини да...

Германија преку фотографии

Уметникот позади овие фотографии Patrick Monatsberger за себе вели дека е подготвен да го прошета целиот свет за да ги фотографира сите убави моменти со својот...

Мали, неодоливи бележници за книга

Со помош на полимерна глина и спојувалка Nadya Vasileva може да ги направи овие неодоливи, минијатурни бележници за книга. Најчесто се во форма на животни кои...

Рефлексиите на Москва

Руската престолнина изгледа неверојатно фотографирана од страна на младиот Аlexandr Ermolitsky. По професија е програмер, но во душата е ентузијастичен авантурист. Слободното време го посветува...

Рачно направените домови на уметниците

Колекцијата фотографии на Don Freeman и текстот на архитектот Michael Gotkin ја формираат книгата со наслов ARTISTS' HANDMADE HOUSES, односно Рачно направените куќи на уметниците. Книгата е составена...

Куќи совршено вклопени во пејзажот

Секојдневно гледаме архитектонски чуда, а најимпресивно од сè е кога ќе видиме спој на архитектура и природа. Се работи за една колекција на куќи кои се...

Направи сам – лимонада со јагода

Лимонадата е освежителен пијалак кој е совршен за топлите летни денови. За да се разбие монотонијата на обичната лимонада можете да ги следите инструкциите...

Краток одмор од секојдневието преку прекрасни фотографии

Фотографии на пејзажи и природа речиси недопрена од човечка рака се често предмет на нашиот интерес. Неможноста да се посетат сите волшебни места на...

Стаклени шолји со артистичка нота

Артистката и љубител на уметност Вита со своите рачно изработени шолји ни дава една причина повеќе да уживаме во нашето кафе или чај. Како што...

Планински куќички низ објективот на Zackk Barazowski

Недопрената природа е секогаш прекрасна, но понекогаш човечката рака може да ја разубави уште повеќе. Фотографиите во продолжение се исполнување на секој сон. Колиби...