Колекција чиј обид да го сплоти вкусното со вредното, убавото со корисното и материјалното со магичното носи наслов Book Lover’s Chocolate, каде што истата е посветена на една маестрална комбинација на чоколадо и литература. Спакувана во рециклирана хартија која потсетува на ретка елеганција од стариот свет, а во суштина означува тврд повез на книга, Book Lover’s Chocolate содржи неколку вкусови кои се исполнети со чоколадна декаденција и привлечна магија.

Како создадени да Ве придружуваат додека уживате во Вашите омилени книги, ние сметаме дека цената од 20 долари од сет, односно 7 долари од парче нема да Ве спречи да порачате едно вакво слатко и автентично изненадување за престојниот празник на вљубените.

2 3 4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагични јапонски градини
Следна објаваПет приказни, пет поуки
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР