Поткровјата можеби имаат посебен амбиент и чудесна глетка, други станови, пак, можат да се пофалат со убаво средените балкони, но затоа, становите на приземје се единствените кои ја имаат привилегијата да поседуваат сопствен двор и градина. Еден токму таков, сместен на ниско ниво, на приземје, е овој кокетен шпански стан, со прекрасна мала градина за уживање во текот на целата година. Сепак, надворешноста не е единственото со што восхитува ова станбено катче oд околу 60 м2 – фантастично уредениот ентереиер е уште една причина плус да се вљубите во него. Креативно е дизајниран, во модерен индустриски стил со кој неодоливо потсетува на њујоршките станови. Исклучително добра е организацијата на просторот, со отворен план во кој хармонично се поврзани дневната соба и кујната, и кујнскиот остров кој визуелно ги разграничува двете простории, истовремено служејќи како трпезариска маса од едната, и работна површина од другата страна. Доминантни се неутралните бои, а декоративните елементи во голема мера се детали и украси од патувањата на младиот пар, нагласувајќи ја космополитската линија во секое катче. Сепак, не изостанува ни топлата и гостопримлива нота, со убавите ведри бои и дезени, внесени преку изборот на текстилот. Во целина, стан со извонреден изглед, на кој токму малите финеси му даваат огромен шарм.

011

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

016

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајсилната прегратка на светот
Следна објаваФиктивни пејсажи | Kyle Kirkpatrick
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР