00

Ви претставуваме извонредно привлечен стан во Париз, кој освен што се наоѓа на одлична локација близу музејот Лувр, може да се пофали и со оригинално уредениот ентериер. Станбениот простор е полн со изненадувања, интересни бои и различни геометриски форми, кои се мошне убаво искомбинирани. Дизајнерите успеале во секоја соба да создадат по малку необичен, но многу пријатен микс на ретко споивите тонови и дезени. Уреден е во модерен стил, а исполнет е со уникатни, стилски дизајнирани парчиња мебел и декоративни детали. Основата ја сочинуваат неутралните, сиви нијанси, додека колоритноста вешто е внесена преку деталите, кои се деликатен спој на уметност и дизајн, давајќи му впечатлива нота и автентичност на секој простор. Заслужни за неговиот изглед се архитектите од студиото ,,Double G’’, а како изгледа кога ќе се вкрстат модерниот дизајн и шармот на француската метропола, погледнете во фотографиите од ова несекојдневно урбано катче во градот на светлината.

01

02

03

04

05

06

07

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Солунски патрдии“ во Драмскиот театар
Следна објаваBooktography – книжевни фотографии
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР