1

Tопло дочекувајќи во рустично уредениот ентериер полн со убави детали, оваа чудесна колиба ги открива видиците на идиличното езерско опкружување. Сместена е на извонредна локација во Висконсин, САД, а најодговорна за нејзиниот неодолив изглед е дизајнерката Jessica Jubelirer, која во дизајнот на оваа прекрасна резиденција ги прегрнува комфорот и смиреноста. Светли и сензуални простори со пријатни текстури, суптилни бои и традиционален камин од камен, кои гарантираат максимално пријатен амбиент на престојот. Не постои ништо поубаво за одмор и релаксација, зар не? Уживајте во прекрасните глетки!

7

2

3

6

4

5

10

8

9

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАмберно сонце | Фросина Анѓелкоска
Следна објаваСекоја година по една фотографија
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР