9

За време на празниците Дедо Мраз го има насекаде; на честитки, на плоштад, дома во форма на украси, а американскиот фотограф Ed Wheeler се облекува како Дедо Мраз и се внесува себе си во познати слики. Веруваме дека ќе ги препознаете и ќе Ви се допаднат. Која улога му одговара најмногу?

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМетаморфозис | José Bernabé
Следна објаваКога ќеркичките ги шминкаат мајките…
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР