На 14-ти и 15-ти декември од 12:00 до 19:00 часот во просториите на Автономниот Културно Социјален Центар (АКСЦ) ќе се одржи Арт Маркет каде што ќе се изложуваат дизајнерски производи, уметнички дела, еко арт продукти и книги.

Учество на овој дводневен настан ќе земат авторите: Санда Миева, Дарко Трпчески, Олгица Стојковска, Карас Иван Јовановски, Блашка Ми Ева, Мартина Трпческа, Мартин Младеновски, Елена Станковска.

Исто така во склоп на овој настан, ќе бидат изложени и делата кои беа насликани на претходните настани на Синестезија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Блузон
Следна објаваБожиќната колекција на Guess
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР