Постојат места кои едноставно ви изнудуваат насмевка на лицето, освојувајќи со својот оптимистичен изглед и позитивната енергија со која буквално зрачат. Едно токму такво, неверојатно слатко, привлечно и шарено е ова станбено катче со непретенциозен, а сепак толку атрактивен дизајн кој никого не може да го остави рамнодушен. За љубовта на прв поглед најмногу се ,,виновни” веселите и впечатливи бои кои ги има насекаде, внесени во големи количини преку деталите, придонесувајќи за ведрата атмосфера која царува во домот. Иако со скромна површина од околу 60 метри квадратни, станот е максимално функционален и рационално оспособен, со прекрасно и инспиративно уреден ентериер кој го сочинуваат изненадувачки многу колоритни детали, но кои извонредно добро се вклопуваат во целината. Белата и светлите пастелни нијанси ја сочинуваат основата на ѕидовите, мебелот и подот, додека декорот кокетира со палетата интензивни тонови и сјајните неонски бои. Станот е типична градба од 50-тите, со високи плафони, а и со изборот на декорациите се евоцираат спомени од минатото, преку мноштвото интересни украси и детали со ретро нота и винтиџ шик шарм. Дека хармонијата владее во просторот, симпатично сведочи и неодоливиот тандем домашни миленици, кои како најубав жив ,,декор” дочекуваат во пријатниот амбиент исполнет со многу позитивна животна енергија.

13

14

15

16

17

18

19

Imprimir

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлучајни кинески „хипстери“
Следна објаваСТРАВОТ – нова книга на Коста Петров
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР