Што е поубаво од одмор со книга? Одмор со книга, врз книга – велат креаторите на оваа интересна летна столица, чија намена најчесто е затекната по дворовите под сенка или по плажите на сонце. Неколку бои со неколку наслови, каде по сите изгледи се чини дека Penguin books се дефинитивно книги за сечиј интерес! Со петгодишна традиција на производство, Penguin Chairs се вистинското решение за жешките летни денови… кои не само што се практични, туку се и уникатен додаток на Вашиот двор или тераса.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо гардероберот на една модна блогерка
Следна објаваLanvin балетанки | пролет/лето ’13
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР